Jak złożyć komputer do gier do 2500zł w 2022 roku?

Jak złożyć komputer do gier do 2500zł w 2022 roku?

Komputer gamingowy do 2500 zł to sprzęt, od którego możesz już sporo wymagać. Konieczne jest jednak odpowiednie dobranie komponentów, by zapewnić mu dobrą wydajność i móc swobodnie cieszyć się ulubionymi grami. Podpowiadamy, co trzeba wziąć pod uwagę przy jego składaniu.

Komputer gamingowy do 2500 zł — jakie dobrać podzespoły?

Komputer za 2500 zł w 2022 roku może być sprawnym urządzeniem, nawet o szerszym zastosowaniu. Oprócz wykorzystania do gier sprawdzi się w codziennych zadaniach związanych z wyszukiwaniem informacji i przeglądaniem Internetu, a także do oglądania filmów czy obróbki zdjęć (choć nie na profesjonalnym poziomie).

W takim budżecie możliwy jest już zakup dobrej jakości karty graficznej — najdroższego podzespołu do PC. Możesz wybrać wydajną kartę Nvidia GT1030 czy Radeon RX 550, których koszt nie przekracza 700 zł. Komputery gamingowe do 2500 zł mogą być wyposażone także w dobrej jakości wielordzeniowe procesory, np. ADM Ryzen 5 lub Ryzen 7. Ich koszt waha się od 400 do 1100 zł. Procesory te muszą być sparowane z szybką pamięcią RAM, najlepiej najnowszego typu, czyli DDR4 - można ją kupić już do 300 zł.

Kolejny ważny element to pojemny dysk SSD, który zapewni szybkość całego systemu operacyjnego. Jego koszt to około 400 złotych. W dobrym komputerze do gier nie może też zabraknąć chłodzenia. Cena wydajnego wiatraka może się zamknąć już w granicach 100 zł. Wreszcie obudowa, która pomieści wszystkie składane podzespoły i musi być przede wszystkim wytrzymała to koszt około 250 zł. Jeśli chcesz, aby była np. podświetlana czy wykonana z hartowanego szkła jej cena może wzrosnąć do około 350 zł.

Jak widzisz, złożenie szybkiego i wydajnego komputera do gier, mieszcząc się w cenie do 2500 zł, jest realne.

Gdzie kupić wszystkie podzespoły do komputera do gier?

Jeśli chcesz kupić wysokiej jakości komponenty do złożenia komputera gamingowego w dobrych cenach, odwiedź nasz sklep komputerowy Nysa. Prowadzimy także sprzedaż internetową na terenie całego kraju. Znajdziesz u nas wszystkie potrzebne części komputerowe, takie jak: płyta główna z procesorem, obudowa z zasilaczem czy zasilacze do komputera stacjonarnego. Oferujemy także gotowe komputery stacjonarne gamingowe, np. komputer gamingowy Ryzen, komputery do biura, komputery multimedialne i inne tanie komputery. Możesz u nas nabyć cały zestaw komputerowy z monitorem, jaki i pojedyncze elementy, np. obudowę do komputera biurowego. W razie problemów z wyborem chętnie doradzamy jaki komputer wybrać do pracy czy do gier. Zapraszamy do kontaktu!


 

Wszyskie komentarze

Leave a Reply