Jaki komputer wybrać do pracy w domu?

Jaki komputer wybrać do pracy w domu?

Zastanawiasz się, jaki komputer do pracy w domu wybrać? Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Zestawy komputerowe do pracy, nauki czy po prostu serfowania po Internecie mają inne parametry niż te przeznaczone do gier. Zobacz, czym kierować się przy ich zakupie.

Jaki komputer do pracy biurowej wybrać? Podzespoły

Komputery do biura, tak firmowego, jak i domowego potrzebują innej wydajności niż ich gamingowe odpowiedniki. Musi ona być wystarczająca do szybkiej pracy. Aby odpowiednio dobrać zestaw komputerowy, trzeba zwrócić uwagę na jego poszczególne podzespoły.

Procesor — serce komputera

To jeden z najważniejszych komponentów komputera odpowiedzialny za realizowanie wszystkich procesów, które w nim zachodzą. Polecamy procesowy AMD, takie jak Ryzen 3, Ryzen 5 czy Ryzen 7. Im wyższy numer tym procesor ma lepsze parametry. Do pracy w domu wystarczy urządzenie o niższych parametrach, ale warto wziąć pod uwagę, że im większa jest jego wydajność, tym sprawniejsza praca wszystkich aplikacji i całego systemu.

Karta graficzna — ważny element komputera

Karta graficzna wspomaga procesor w wielu zadaniach. Nie tylko generuje obraz, ale i zapewnia wyższą wydajność komputera. Sprzęt wykorzystywany do użytku domowego i biurowego, wykorzystywany do prostych zadań może korzystać ze zintegrowanych układów graficznych, niebędących osobnym elementem a współdzielących pamięć operacyjną.

Do sprzętów marki AMD polecamy karty graficzne Radeon RX lub Pro. Wraz z procesorami Ryzen będą one stanowić najważniejsze podzespoły Twojego komputera.

RAM — pamięć operacyjna komputera

RAM dostarcza dane do procesora. Im szybsza pamięć, tym wydajniejsza praca komputera. Przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na pojemność pamięci oraz częstotliwość taktowania podawaną w megahercach. Wybierz pamięć najnowszego typu, czyli DDR4, która ma obecnie najlepsze parametry techniczne i najmniejsze zużycie energii elektrycznej. Komputer stacjonarny do pracy biurowej w domu powinien mieć pamięć o pojemności od 4 do 8 gigabajtów.

Jeśli przewidujesz wykorzystywanie sprzętu także jako domowy komputer multimedialny dla całej rodziny, możesz wybrać większą ilość RAM. W naszym sklepie dostępne są komputery z 16 GB RAM czy komputer stacjonarny z 32 GB RAM-u.

Dysk twardy — wybierz najnowszą wersję

Rekomendujemy zakup komputera z nowoczesnym dyskiem SSD, który nie posiada części ruchomych i nie ulega awariom. Dostęp do zapisanych w pamięci danych, jak i samo uruchomienie się systemu operacyjnego jest tutaj błyskawiczne. Napędy te oferują coraz większą pojemność i mają coraz korzystniejsze ceny, dlatego warto w nie zainwestować, by mieć naprawdę sprawny komputer.

Pozostałe podzespoły komputerów do pracy

Płyta główna, czyli podzespół bazowy nie odgrywa dużej roli przy wyborze gotowego komputera stacjonarnego. Producenci zapewniają taki jej rodzaj, który jest odpowiedni do wszystkich używanych podzespołów. Podobnie rzecz ma się z zasilaczem komputerowym, który gwarantuje prawidłowe dostarczanie energii pozostałym podzespołom.

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę przy wyborze komputera stacjonarnego do pracy?

Wiesz już, jaki powinien być komputer do pracy biurowej pod względem parametrów. Jest jeszcze kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę. Pierwsza z nich to obudowa, której rozmiary są ważne przy planowaniu umieszczenia jej na biurku lub pod nim. Przy zakupie gotowego sprzętu wystarczy poznać wymiary, można też wybrać jej kolor. Przy samodzielnym składaniu koniecznie trzeba ją dobrać do płyty głównej.

Warto także sprawdzić, czy oferowany zestaw komputerowy ma zainstalowany system operacyjny Windows. Pozwoli Ci to od razu na przystąpienie do pracy bez konieczności dodatkowego zakupu i instalacji. Najlepiej, jeśli jest to wersja Windows 10, którą można za darmo zaktualizować do 11.

Ważnym elementem jest także ilość dostępnych portów USB, do których możesz podpiąć inne urządzenia. Wszystko zależy tu od Twoich wymagań, ale niezbędne minimum to cztery porty.

Komputery do pracy w domu od Art-comp24.pl

Jeśli jeszcze zastanawiasz się jaki komputer do pracy w domu wybrać, odwiedź nasz sklep internetowy. Znajdziesz tu urządzenia, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Ich kompaktowe, nowoczesne obudowy doskonale wkomponowują się w przestrzeń do pracy. Doskonałe parametry podzespołów zapewniają, że są one wydajne i trwałe. Wszystkie sprzedajemy z profesjonalną wersją oprogramowania Windows. Sprawdź nasze propozycje, a z pewnością znajdziesz tu idealny komputer do pracy w domu. W razie pytań chętnie służymy Ci pomocą.

Wszyskie komentarze

Leave a Reply