Karta Radeon RX 550 4GB GDDR5 128bit HDMI DVI DP

699,00 zł
Brutto
AFRX550-4096D5H4-V5
3 Przedmioty

Nowa karta RADEON RX 550 4GB GDDR5 DVI HDMI DP AFRX550-4096D5H4-V6

Przedłużona Gwarancja EasyProtect®

Zyskaj nawet 3 lata dodatkowej ochrony dla swojego sprzętu dowiedz się więcej
   
         
  Gwarancja
podstawowa
0,00 zł
  Gwarancja
+ 1 rok
49,00 zł
  Gwarancja
+ 2 lata
69,00 zł
  Gwarancja
+ 3 lata
99,00 zł
Ilość
Dostępność: Ostatnie sztuki w magazynie

  Polityka bezpieczeństwa

Wykorzystujemy bezpieczne połączenie i płatności

  Zasady dostawy

Wybierz Pasujący Ci sposób dostawy

  Zasady zwrotu

Towar można zwrócić terminie do 14 dni

AMD Radeon RX 550 - wydajna i niezawodna karta graficzna

 • Układ graficzny AMD Radeon RX 550 zapewni odpowiednie parametry do gier, prac graficznych oraz oglądania filmów i zdjęć w wysokiej rozdzielczości.
 • To jednostka, która dysponuje do 4GB pamięci RAM GDDR5 i oferuje taktowanie nawet do 6000 MHz.
 • Układ graficzny Radeon RX 550 wykonano w 14 nm procesie technologicznym i oparto o architekturę Polaris.
 • Jest to jednostka łącząca dobre parametry do pracy i gier z energooszczędnością i przystępną ceną.

Karta graficzna o niezrównanej wydajności

Ten model karty wyposażono w złącze PCI Express 3.0 x16, co zapewniło zarówno świetną kompatybilność z licznymi płytami głównymi, jak również bardzo wysoką przepustowość. Zdecydowana większość kart graficznych z różnych przedziałów cenowych dysponuje właśnie tym typem złącza. Będzie to więc odpowiedni wybór praktycznie do każdej konfiguracji.

Radeon RX550 to niskobudżetowy model idealny do gier online, takich jak League of Legneds, Voerwatch, Rocket League czy Counter Strike: Global Offensive. Oparty na nowoczesnej architekturze Polaris, RX550 jest do 5 razy szybszy niż zintegrowana karta graficzna INtel i do 2 razy szybszy niż poprzednia generacja karty Radeon R7 250. Nowoczesny procesor graficzny oznacza także lepszą obsługę najnowszych technologii wyświetlania i wideo, takich jak kodek DriectX 12, FreeSync lub H.265 4K.

4GB pamięci RAM GDDR5

Graj, ciesz się doskonałą jakością obrazu i płynną pracą dzięki 4GB pamięci RAM GDDR5. Trzykrotnie wyższa wydajność GDDR5 w porównaniu z poprzednią wersją pamięci RAM wykorzystywaną w kartach graficznych gwarantuje niczym niezakłócone działanie, znacznie większą szybkość, a w konsekwencji pozwala zrelaksować się podczas oglądania emocjonujących filmów akcji lub grania w topowe produkcje. Wirtualne rozgrywki bez denerwujących zacięć i klatkowania? Dzięki 4GB GDDR5 przeniesiesz się na zupełnie nowy poziom gamingu!

Aktywny układ chłodzenia

Układ aktywnego chłodzenia karty graficznej składa się z zestawu radiatora oraz wentylatora (jednego lub więcej). Radiator odbiera ciepło z rdzenia graficznego oraz rozprasza je dzięki dziesiątkom cienkich blaszek. Z kolei wentylator ma za zadanie skutecznie schłodzić radiator. Taki zestaw idealnie się uzupełnia i w większości przypadków oferuje najbardziej optymalne chłodzenie karty graficznej. Zapewnia dobry kompromis między niską emisją hałasu, a wysoką wydajnością, ponieważ prędkość wentylatora jest zależna od aktualnego obciążenia układu graficznego: kiedy jest ono niskie wentylator obraca się niemal bezgłośnie. W momencie wzrostu obciążenia prędkość wentylatora również wzrasta, zapewniając wydajne chłodzenie całego układu.

Nowy interfejs Vulkan

Pracuj, baw się, oglądaj – wygodnie i komfortowo dzięki bibliotece Vulkan API zapewniającej większą kontrolę nad kartą graficzną i niższe obciążenie GPU. Vulkan API ma obniżony narzut sterowania, a więc wymaga mniejszej mocy obliczeniowej procesora głównego do wykonania tych samych zadań, posiada też lepsze skalowanie w wielordzeniowych procesorach. Już dziś zachwyć się znacznie lepszą grafiką w grach i możliwościami drzemiącymi w bibliotece Vulkan.

Złącze HDMI

Ten model karty graficznej dysponuje pakietem kluczowych portów. Nie zabrakło na niej pojedynczego złącza HDMI, które przesyła cyfrowy sygnał audio i wideo bez kompresji. Port HDMI umożliwi podłączenie do komputera monitora o wysokiej rozdzielczości albo telewizora. Standard HDMI świetnie sprawdza się podczas oglądania filmów w jakości 4K i to przy 8 kanałowym dźwięku z próbkowaniem na poziomie 192 kHz.

Złącze DisplayPort

Kartę wyposażono w jedno złącze Display Port – to uniwersalny interfejs cyfrowy, który umożliwia podłączenie do konfiguracji monitora, systemu kina domowego, projektora i innych kompatybilnych urządzeń. Pojedyncze złącze Display Port będzie w pełni wystarczające do podstawowej konfiguracji komputerowej z jednym wyświetlaczem lub do rozbudowanych zestawów, w których kolejne monitory podłącza się do innego rodzaju złącz na karcie graficznej.

Złącze DVI

<

Na tej karcie graficznej znajdziesz sprawdzone złącze DVI, które możesz wykorzystać do podłączenia kompatybilnego monitora. Standard ten umożliwia przesyłanie obrazu w wysokiej jakości i rozdzielczości bez opóźnień i przycinania, co jest zasługą optymalnej przepustowości złącza i wysokiej częstotliwości odświeżania. Karta z pojedynczym złączem DVI sprawdzi się w podstawowych konfiguracjach z jednym monitorem albo w bardziej rozbudowanych, w których dodatkowe ekrany są podłączone do innych złącz na karcie.

SPECYFIKACJA

 • typ złącza: PCI-Express x16
 • producent chipsetu: AMD
 • model chipsetu: Radeon RX 550
 • wielkość pamięci: 4000 MB
 • taktowanie rdzenia: 1019 MHz
 • taktowanie rdzenia (boost): 1183 MHz
 • taktowanie pamięci: 6000 MHz
 • typ zastosowanej pamięci: GDDR5
 • szyna danych pamięci: 128 bit
 • rodzaje wyjść/wejść: 1 x wyjście HDMI, 1 x Display Port, 1 x wyjście DVI
 • Seria karty graficznej: RX z serii 5
 • Kod producenta: AFRX550-4096D5H4-V5
 • Nazwa produktu: Radeon RX 550 4GB
3 Przedmioty

Opis

KARTA GRAFICZNA
RADEON RX550